Çekme Karavan ile Yanınızda Bulunması Gerekenler

0be15ce1d64e49b6c8bf.jpg
Tosbiq çekme karavan ile seyahate çıkmadan önce yanınızda bulunması gerekenleri öğrenerek keyifli yolculuğun tadını çıkartın.

Tosbiq “kendi dünyasını yanında taşımak isteyenlere…” sloganıyla tekerlekli bir evle seyahat edebilme imkanı sunar. Bu yüzden karavanla yolculuğa çıkmadan önce düşünülmesi ve planlanması gereken birçok detay bulunur. Bu detaylara hakim olarak düşlerinizdeki gibi çekme karavan seyahati yapabilirsiniz. Peki, karavanla yolculuğa çıkmadan önce mutlaka yanınızda bulunması gerekenler nelerdir?

  • Ev Tekstil Ürünleri: Çekme karavanlar bizlerin taşınabilir evleriyse bir evde ihtiyaç duyulan eşyaların bazılarına karavanda da ihtiyaç duyulur. Konforlu bir seyahat gerçekleştirmek için örneğin karavanın içerisinde bulunan yatak için nevresim takımı, yastık vb. gereksinim duyulur. Çekme karavanların çoğunda banyo, mutfak gibi bölümler yer alır. Bu bölümlerde kullanılmak üzere gerekli tekstil ürünlerinin yolculuğa çıkmadan alınması gerekir.
  • Elektronik Eşyalar: Bazı karavanlı kamp yerlerinde araca bağlanabilen elektrik üniteleri bulunur. Kullanıcılar elektriği bu ünitelerden çekerek idare ederler. Elektronik olarak ihtiyaç duyulabilecek eşyaların başında dış ortamlardan etkilenmeyecek bir uzatma kablosudur. Bunun yanında dış aydınlatmada işinizi görecek bir ampul sisteminin de olması gerekir. Taşınabilir şarj cihazları, diğer aydınlatma cihazları vb. gerek duyulur.
  • Dış Alan Eşyaları: Karavanın su deposuyla ilgili işlemler yapmak için gerekli aletlere ihtiyaç duyulur. Yaşanabilecek herhangi bir olumsuz durum için el çantası, kriko, stepne, ilk yardım çantası vb. ihtiyaç duyulur. Karavanın önünde sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmenizi sağlamak için kamp sandalyesi ve masası, şemsiye vb. eşyalarında olması gerekir.
  • Mutfak Eşyaları: Çekme karavan ile seyahat yaparken kendinizi keyifli seyahate kaptırıp sakın aç bırakmayın. Tosbiq çekme karavan içerisinde yer alan mutfak sevdiklerinize tadını unutamayacakları lezzetli yemekler pişirmenizi sağlar. Bu yüzden sevdiklerinize mutfakta yemek pişirebilmek için yanınızda bazı mutfak gereçlerini taşımanız gerekir. Kaba bir tabirle tava, tencere, çatal, bıçak, kaşık, saklama kapları, tabak, bardak, termos, su ısıtıcısı vb. almayı unutmayın. Gereksinimleriniz doğrultusunda yanınızda taşıyacağınız mutfak eşyaları karavan yolculuğunda lezzetli yemekler yemenizi sağlayarak mutfakta keyifli anlar geçirmenizi sağlar.
  • Kişisel Bakım Ürünleri: Çekme karavan ile rotanız doğrultusunda seyahat ediyor olmanız kişisel bakımınızdan ödün vermenizi gerektirmez. Bu yüzden çekme karavan ile seyahate çıkmadan önce sabun, şampuan, deodorant, güneş kremi gibi kişisel bakım ürünlerinizi yanınıza almayı unutmayın. Hatta kişisel bakım ürünleri kadar önemli olan diğer bir nokta ise karavan temizliği için de gerekli temizlik ürünlerini yanınızda götürmenizdir. Bu sayede çekme karavan ile konaklama yaparken hem kişisel bakımınızı hem de karavan temizliğini ihmal etmeden keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Tosbiq Çekme Karavan Teknik Bilgilerini Öğrenmeyi İhmal Etmeyin

Tosbiq çekme karavan ile seyahat yapmadan önce karavan hakkında bütün teknik bilgileri öğrenmeye çalışın. Satın alacağınız çekme karavan fiyatları hakkında yapılan araştırma gibi teknik bilgisi hakkında da araştırma yapmak oldukça önemlidir. Bu doğrultuda karavan seçerken gerekli araştırmalar yapıp alacağınız ürün hakkındaki teknik bilgileri araştırmanız oldukça önemlidir. Çekme karavanı kullanmaya başlamadan ve seyahatlere çıkmadan önce kullanacağınız çekme karavan hakkındaki teknik bilgileri öğrenin. Örneğin, Tosbiq 3-80 çekme karavan ile seyahate çıkacaksınız. Seyahate çıkmadan önce Tosbiq 3-80 çekme karavan hakkında tüm teknik bilgilere ulaşın. Seyahate çıkacağınız çekme karavanın temel özellikleri, teknik donanım, gövde özellikleri, iç mekan, mutfak ve banyo özellikleri, sıhhi ve elektrik tesisatı bilgileri ve garanti süresi hakkındaki bilgilerden emin olun.

Yolculuk anında başınıza gelebilecek herhangi bir aksilik durumunda karavanınız hakkında sahip olduğunuz her bilgi sizin işinize yarayarak zorlukların üstesinden gelmenizi sağlar. Sıhhi tesisat içerisinde yer alan su tankının kaç litre su alabileceğinizi bilmeniz suyu nasıl kullanmanız hakkında sizlere bilgi vererek o doğrultuda hareket etmenizi sağlar. Elektrik tesisatı içerisinde yer alan akünün kaç amper olduğunu bilmeniz sizi aküyü ne doğrultuda kullanmanız doğrultusunda yönlendirir. Genel olarak yola çıkacağınız çekme karavan hakkında bilgi sahibi olmanız size her türlü yardımı sağlamanın yanında yolculuk anında oluşabilecek her türlü olumsuz durum karşısında nasıl önlemler alacağınızı belirler. Bu da size büyük oranda yardım eder. Hatta yolculuk edeceğiniz çekme karavan teknik bilgisi hakkında bilgi sahibi olmanız sizlerin yolculuk anındaki davranışlarınızı ve alacağınız önlemleri de belirleyerek sağlıklı bir yolculuk yapmanızı sağlar.

Görseller:
0be15ce1d64e49b6c8bf.jpg